PL | EN
Instytut Informatyki
Wirtualne Instytutowe Muzeum Komputerów
Instytut Informatyki Politechniki Wrocławskiej

Autorem Muzeum Komputerów jest

mgr inż. Henryk Szydełko

 

Przykładowe gabloty:

Informacje o Muzeum

Wystawa "Historia Komputera" zaprezentowana w gablotach powstała w 2000 roku na bazie zebranych eksponatów z wycofywanych maszyn cyfrowych z Ośrodka Obliczeniowego P.Wr oraz moich zbiorów komputerów 8 bitowych i podzespołów komputerowych.

Moje postulaty aby zgromadzone zbiory umieścić w gablotach zostały zaakceptowane z myślą o udostępnieniu wystawy "Urok Starych Komputerów" dla powstającego Festiwalu Nauki.

Wystawa jest zorganizowana w 23 gablotach na korytarzu Instytutu Informatyki PWr. bud. D2 p. 201. Dwie gabloty zawierają podzespoły komputerów ODRA i RIAD produkowanych we Wrocławskich Zakładach Elektronicznych ELWRO. W kolejnych gablotach umieszczone są nośniki informacji, komputery 8 bitowe takie jak Spectrum, Commodore, Atari, Sony, Meritum, MacIntosh, IBM i inne oraz podzespoły komputerów osobistych takie jak pamięci, procesory, dyski, modemy itp..

Podczas Festiwalu Nauki wystawa zatytułowana jest jako Urok Starych Komputerów zwiedzający między innymi młodzież szkolna zapoznaje się z historią komputerów.

 Wirtualny spacer

 

Galeria zdjęć